6. oktoober 2009

Järgmisel aastal toimub meeste tervise päev!

meeste tervise päev 2010

Pilt:Internet

SA Eesti Tervise Fond käivitas augustis 2009 konkursi „Kuidas parandada Eesti rahva tervist?“. Ideid sai pakkuda Eesti Tervise Fondi koduleheküljel. Kokku laekus üle 50 idee.

5. oktoobril premeeriti kolme parimat kaasamõtlejat, kelle ideid saaks edaspidi Eesti tervishoiusüsteemis edukalt rakendada. Ivo Lille klaasskulptuurid „Särav idee“ andis võitjatele üle sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on positiivne, et konkursi käigus esitati häid mõtteid, kuidas hoida inimeste tervist. „Hea tervis on väärtus, mille nimel tuleb ja tasub pingutada. Inimesed teevad üha enam tervislikke valikuid – suitsetavad vähem, eelistavad tervislikumat toitu, liiguvad rohkem. Kohaliku omavalitsuse ja riigi ülesanne on luua keskkond, mis soosiks tervisesõbralikke otsuseid – näiteks kergliiklustee ehitamine või tervisliku toitumise propageerimine,” ütles minister. „Teine suur mure on meil läbi aegade olnud see, et oma tervist ei käida kontrollimas. Mehed lähevad arsti juurde üldse alles viimases hädas. Mul on hea meel, et pakuti välja ka mõtteid, kuidas innustada inimesi oma tervist jälgima,” lisas Pevkur. 

Parimad ideed valis välja kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid professor Margus Viigimaa, Maailma Terviseassotsiatsiooni asepresident Anu Kasmel ja perearst Eero Merilind.

Võiduväärilised mõtted esitasid Mai-Liis Karring, Sirje Salu ja Marit Kiljako. Mai-Liis Karring tõi välja kergliiklusteede olulisuse. Nimelt oleks kohustuslik rajada asulate lähiümbrusest asula keskmesse ja koolidesse viivad kergliiklusteed, see julgustaks inimesi oma igapäevaseid lühemaid käike tegema auto asemel jalgrattaga.

Sirje Salu arvates tuleks perearsti külastanud või regulaarse tervisekontrolli läbinud inimestele anda soodushinnaga või tasuta ujumis- või treeningpääse.

Marit Kiljako esitas mõtte üleriigilisest meeste tervise päevast, mis peaks olema kutsuv, kuid mitte pealetükkiv üritus, kus mehed saaksid oma tervist kiirelt kontrollida ja head nõu kuulda. Konkursi žürii pakkus välja, et meeste tervise päev võiks olla 18. märts 2010, mil on plaanis teha ka meeste tervise teemaline konverents.

Related News: