By: terviseinfo.ee

1. veebruar 2013

Kuidas alkohol mõjutab Sinu keha?

Pilt:stir.ac.uk

Kui inimene joob, imendub alkohol maost kiiresti verre ja sooltesse ning lõpuks jõuab kõikidesse organitesse.

Enamus alkoholist seejärel lõhustub ja väljub verest maksa kaudu, vaid väike osa (10%) väljub uriini, hingeõhu ja higi kaudu. 

Isegi väikeste õlle, veini ja kange alkoholi koguste joomine mõjutab inimese mõtlemist ja koordinatsiooni. Suuremad kogused võivad tekitada alkoholi mürgistust. Alkohol põhjustab närvikahjustusi, südamehaiguseid ja vähktõve. Kuid see ei ole kaugeltki kõik. 

Alkohoolsed joogid mõjutavad Sinu vere alkoholisisaldust (alkoholi grammides ühe liitri vere kohta) erinevalt, sõltuvalt Sinu soost, kehakaalust, vanusest, geneetilistest omadustest, joomise kiirusest ja sellest, kas Sa joomise ajal ka sööd. Naistel on kehas vähem vett (ja rohkem rasva) kui meestel ning seetõttu tekib naiste veres sama alkoholikoguse joomisel suurem alkoholisisaldus. 

Alkoholi mõju erinevatele kehaosadele:

Maks

Maks eemaldab mürgid sh alkoholi organismist. Mida rohkem alkoholi inimene tarbib, seda rohkem peab maks töötama.Inimestel, kes regulaarselt tarbivad alkoholi aastate vältel, võivad olla rasked maksa kahjustused ning isegi maksavähk.

Kui maks on väga rängalt alkoholi poolt kahjustatud, võib see lakata töötamast, mis põhjustab inimese surma.

Magu

Alkohol ärritab magu. Ka väikene kogus võib tekitada iiveldust. Suur kogus võib ajada Sind oksele. 

Pidev alkoholi tarbimine võib tekitada verejooksu maos.KõhunääreAlkohol võib kahjustada ka kõhunääret ehk pisikest nääret, mis aitab Sinu kehal toitu seedida.

Probleemid kõhunäärmega võivad tekitada tugevat valu ning põhjustada diabeeti.Kopsud Pidev alkoholi tarbimine kahjustab inimese immuunset süsteemi. See omakorda lihtsustab erinevate kopsuhaiguste nagu näiteks kopsupõletik ja tuberkuloos teket.

Aju 

Juba enne seda, kui inimene ennast joobes tunneb, on alkohol juba muutnud meie ajutegevust. Nii võibki olla, et Sa ei saa enam aru, mida inimesed Sinu ümber räägivad.

Sinu reaktsioonid muutuvad aeglaseks.Ka väikesed alkoholi kogused mõjutavad Sinu otsustusvõimet ja reaktsioone. Kui Sa ei saa enam selgelt mõelda, ei saa Sa ka läbimõelduid otsuseid vastu võtta.Alkohol põhjustab probleeme mälu, mõtlemise ja keskendumisega.

Pikaajaline regulaarne alkoholi tarbimine võib põhjustada püsivaid ajukahjustusi ja ajurabandust.

Nahk ja silmad

Alkoholi joomine võib põhjustada Sinu näo veresoonte lõhkemise. Nii näedki pidevalt näost punane välja.

Alkoholi tarbimise tulemusel võivad Sinu silmad olla paistes ja punased.

Kõri ja suu

Alkohol põhjustab ebameeldivat hingeõhku.

Alkoholi tarbimine võib põhjustada kõri-, suuõõne- ja söögitoru vähki.

 

Related News: