5. detsember 2013

Kuidas erutus kontrollida alla saada?

Seksuaalne erutus

Pilt:getfrank.co.nz

Ehkki enamik mehi suudab oma füüsilist ja vaimset sugulist erutust teatud piirini kontrollida, oskavad need, kellel see kõige edukamalt õnnestub, juhtida ka oma emotsioone.

“Me kahtlustame, et kui inimene oskab osavalt reguleerida üht tüüpi emotsionaalset reaktsiooni, tuleb tal ka muude emotsionaalsete reaktsioonide reguleerimine tõenäoliselt hästi välja,” ütleb uuringu juhataja Jason Winters Briti Columbia ülikoolist. 

Uuringu raames kasutati 16 suvaliselt järjestatud videolõiku, millest pooled olid erootilised ja pooled naljakad (konkreetselt esines naljavideotes kõige ebaseksikam koomik, keda teadlastel leida õnnestus: Mitch Hedberg). Osalejatel paluti kontrollida oma reaktsioone mõnedele videotele, teisi aga lihtsalt vaadata. Pärast iga lõiku mõõdeti katsealuste erutust. Mehed ühendati masinatega, mis mõõtsid suguti jäigastumuse määra, vahendab LiveScience. 

Uurijad tahtsid teada, kas mehed suudavad sugulist erutust kontrollida, nii-öelda ennast ja teisi ninapidi vedada. 

“Minu eriala on kriminaalpsühholoogia, ning algne plaan oli viia uurimus läbi seksuaalroimaritega,” selgitab Winters. “Esmalt oli aga vaja selgeks teha, et sugulise erutuse reguleerimise võime üldise meessoost elanikkonna hulgas varieerub.” 

Osalejad suutsid üldiselt tõepoolest füsioloogilist sugulist erutust reguleerida, kui neil seda teha paluti. Keskmiselt kahanes jäigastumusreaktsioon 25 protsenti.

Artikli täistekst on leitav aadressilt forte.ee

Related News: