Libido langus

Libidoks nimetatakse seksuaalset iha või huvi seksi vastu. Meestel, kellel esineb libido langus, ei ole tavaliselt probleeme erektsiooniga, pigem esineb seksiga seonduva huvi vähenemine või puudumine.

Libido on seotud hormoonide tasakaaluga organismis ja üks sagedasemaid libido languse põhjuseid on madal meessuguhormooni või kõrgenenud naissuguhormooni tase organismis. Enamasti on see seotud vanusega, aga põhjuseks võivad olla ka pikaaegne depression, stress, ravimite kasutamine ja kroonilised suguteede põletikud.

Tihti on libido languse põhjuseks pikem paus seksuaalelus. Sellistel juhtudel taastub seksuaalne huvi pärast uue partneri leidmist üsna kiiresti. Ravina kasutatakse testosterooni asendusravi või verevarustust ning hormoonide tasakaalu reguleerivaid ravimeid, mille tulemusena peaks paranema ja taastuma seksuaalne huvi.

On tähtis teada, et testosterooni normaalne tase organismis vähendab meestel luuhõrenemise ja lihasmassi vähenemise ning südamehaigustesse, diabeeti ja ainevahetushaigustesse haigestumise riski.

Küsi arstilt abi

Testi enesehinnangut oma seksuaalsusele